750
Фішки туру
- Порту - місто, що подарувало назву країні
- ретельно продуманий маршрут Шляху, що комфортно долати на велосипеді
- знайомство з пілігрімами зі всього світу
- дегустації вин
- дві країни - Португалія та Іспанія
- середньовічна архітектура
- гастрономічні екскурси в галісійську кухню
- Сантьяго-де-Компостела - 3тя по значущості святиня католицького світу
- можливість продовження Шляху до океану
-
Гастротур
-
Електровелосипеди
-
Тусовка
У вартість включається:
- проживання в готелях
- деякі сніданки, що включені у вартість проживання
- супровід гіда
У вартість НЕ включається:
- харчування
- прокат велосипеда
- авіаквитки
Дати
Наразі проведення цього велотуру не заплановано. Але ви можете проголосувати, аби він знову з’явився у нашому Календарі
Ви можете замовити індивідуальне проведення цього велотуру для вашої компанії у зручні дати. Просто зв’яжіться з нами
Опис
Прилітаємо в Порто.
Цей день присвячуємо спільній прогулці по місту. Звісно, для Порто одного дня замало, тому якщо ви маєте час та натхнення, ми рекомендуємо приїжджати хоча б на день раніше, ми порадимо чим зайнятися.
В програмі сьогодні: заблукати у вузьких вуличках і раптово знайти кафе з “паштейш де ната”, прогулятися мостом Дона Луіша I і побачити сміливців, що стрибають з мосту в річку Дору, спробувати портвейн в старовинному підвалі, заглянути в Собор та отримати паспорти пілігрімів.
Ввечері – спільна вечеря-знайомство.
Порто / ОРО
Шлях Сантьяго – це середньовічний паломницький маршрут, який веде до Собору в Сантьяго-де-Компостела на півночі Іспанії. Тут зберігаються мощі Святого Іакова (він же Сантьяго або Джеймс) – одного з апостолів Ісуса Христа, що робить це місце одним з найважливіших в католицькому світі. Як промені зірки до Сантьяго ведуть дороги зі всієї Європи, об’єднуючись в Шляхи. 4 найпопулярніші – Французський (800 км через Піренеї по центральній Іспанії), Прімітіво (315 км найстарший та найважчий маршрут), Північний (860 км по північному узбережжю Іспанії) та Португальський (400 км від Лісабону або 250 від Порту). Шлях можна проходити пішки (найпошіреніший спосіб), на велосипеді або верхи. Для сучасних пілігрімів релігійна мета відходить на другий план, зараз Шлях заслужив статус чудового методу пошуку себе, тому багато людей йде за переосмисленням. А від того ця подорож стає ще більш цікавою, бо зустрічаєш безліч об’єднаних однією метою “дійти” людей, з якими неймовірно легко знайомитися.
Наші велосипеди доставлять до нас в готель. Отож відразу після сніданку вирушаємо на Шлях.
Проїдемося вздовж річки Дору – особливої для Португалії адже саме з виноградників вздовж цієї річки вино може називатися “портвейном”. Дору виведе нас до океану, велодоріжкою вздовж довжелезного пляжу Матозіньош в об’їзд трафіку попадемо за місто. Для нашого велотуру ми обрали не сучасний маршрут узбережжям, а саме середньовічний пілігрімський маршрут вглибині країни, тому від океану повертаємо до Барселуша.
Історичний центр Барселуша зберігає чудову середньовічну атмосферу, культуру гончарного мистецтва та є батьківщиною легенди про “Galo de Barcelos” – півника, який є національним символом Португалії та якого можна зустріти в сувенірних крамничках по всіх країні.
52 км, +500м
Як і належить видатній події Шлях має свої ритуали. Один з них – жити в альберге. Це такі приюти для пілігірімів, куди можна потрапити маючи “креденціале” – паспорт пілігріма. По факту це хостели зі спільними великими кімнатами від 4 до 50 осіб, двоярусними ліжками, спільними вбиральнями. В ночівлі в альберге є свій власний “прикол” адже тут можна найбільше наслухатися історій про життя та пригоди пілігрімів. Але не всі готові жити в хостелах, тому саме Португальський Шлях Сантьяго ми зробити в форматі “комфорт”, де ретельно підібрали готелі зі всіма зручностями та двомісним розміщенням.
Піші пілігріми змушені вставати до світанку, щоб встигнути пройти заплановані кілометри. У нас такої потреби немає адже велосипед має перевагу по швидкості. Тому після звичайного сніданку вирушаємо на маршрут. Обережно обганяємо піших пілігрімів ввічливо вітаючись традиційним побажанням гарного Шляху – “бом каміно” португальською або “буен каміно” іспанською.
Сьогодні, мабуть, найважчий день Шляху, нас чекає кілька перевалів. Асфальтовані дороги міксуються з бруківками, шматки давньоримських кам’яних доріг виводять на такі ж стародавні римські мости – кілометр за кілометром всі ми ближче до Сантьяго. Обідаємо в містечку Понте де Ліма, де зберігається міст, який був єдиним безпечним переходом через річку аж до кінця середньовіччя.
Надвечір дістанемось фортеці Валенса. Перші стіни були побудовані в 13 ст з подальшими реконструкціями в 17 та 18 ст. Ця фортеця вистояла під навалою північних сусідів – Франції та Іспанії. А ми заночуємо прямо в середині фортеці, де серед середньовічних вузеньких вуличок розмістився наш готельчик.
70 км, +980м
Ритуальність Шляху підтримують також атрибути пілігріма. По-перше, це “креденціале” – паспорт пілігріма, в якому прийнято проставляти печатки в місцях ночівлі, храмах, барах, туристичних локаціях тощо. Ці відмітки служать основою для отримання в Сантьяго “компостели” – сертифікату про проходження Шляху. В середньовіччі це була індульгенція, яка мотивувала тисячі людей йти Шлях. Другим атрибутом, що відмічає пілігріма ще з середньовіччя, є мушля. Зараз це й мушля-гребінець, що бовтається на рюкзаку, й знак на стовпчиках та стінах, по якому орієнтуються, куди йти. В середньовіччі пілігріми також виділялися темними довгими плащами, широкополими шляпами, посохами та пляшками-калебасами. Зараз це замінили мембранний одяг, трекінгові палки та фляги.
На іншому березі річки вже Іспанія, а отже відразу після перетинання мосту час стане на одну годину вперед.
Сьогодні ми будемо все більше зустрічати ритуальні місця. Як от стіна, біля якої залишають свої мушлі ті, хто йде за померлу або хвору людину. Прийнято на мушлях писати імена або поруч залишати фото. Або дерево, під яким складають каміння. Зазвичай ці камінці везуть з дому як символ чогось, чого хочеться позбутися в житті – поганої звички, тривоги, проблеми.
Надвечір дістанемось міста Понтеведра. Місто-порт, де будували кораблі для Христофора Колумба, зберігає неймовірну старовинну атмосферу з його брукованими вуличками, романською архітектурою та храмом Пелегріна, в якому Діва Марія зображена як пілігрім.
Повечеряємо в традиційному ресторані адже місцева кухня радує мідіями та утрицями, пирогом з молюсками чи сардинами, свіжою рибою.
50 км, +640м
Сьогодні в нас неважкий день. Випьємо кави біля водоспаду Barosa. Відмочимо ноги в пілігрімських термальних джерелах Caldas de Reyes.
Продовжимо заглиблюватися в Галісію, один з найсамобутніших регіонів Іспанії. 2500 років тут жили кельтські племена й до сих пір місцеве населення зберігає кельтську культуру та традиції, говорить на своєму галісійському діалекті, який має статус державного разом з іспанською. Місцева природа це невисокі гори, прорізані ущелинами, вкриті евкаліптовими лісами, катання через які заміняє курс інгаляції. Галісійська кухня має свої шедеври – пемьентос де падрон (перчики), пульпо де галісія (восьмініг), гребінці, міндальний торт.
Надвечір дістанемось містечка Падрон, звідки й беруть свою традицію згадані перчики. А ще саме тут за легендою була знайдена лодка з мощами Святого Іакова, які потім були перенесені до Сантьяго.
43 км, +360м
Сьогодні зустрічатимемо максимум пілігрімів, адже це фінальний день до Сантьяго-де-Компостела. І хоча за кілометражем день недовгий але вже добре відчувається дикий та гірський характер Галісії. Відразу їдемо на площу Obradoiro перед Собором, тут збираються всі пілігріми. Хтось плаче, хтось кричить від радості, всі фотографуються, хтось зустрічає знайомих зі Шляху як рідних, хтось просто лежить на гладкому камінні площі та дивиться на Собор. Ми це зробили, ми змогли!
Йдемо отримувати “компостели” в офісі пілігрімів. Показуємо наші паспорти як доказ, відповідаємо на кілька питань про країну, професію та мотив йти Шлях і ось нам друкують два сертифікати – один латиною за стародавнім зразком, інший з вказанням подоланого кілометражу.
Після заселення в готель відправляємось на пілігрімську службу в Собор. Адже це не просто месса, це шоу, під час якого 6 дужих монахів розхитують на канатах найбільше у світі кадило, що зі свистом пролітає над головами пілігрімів. Після служби – гала-вечеря.
32 км, 480м
Всі, хто мав на меті подолати основний Шлях, сьогодні відправляються додому. Ті, хто хоче продовжити подорож до океану, після сніданку виїжджаємо на маршрут.
Виснажливий день, що нагороджує неймовірною природою, типовими галісійськими пасторальними пейзажами, милими містечками зі старовинною архітектурою. Саме сьогодні розумієш значення не такого розповсюдженого як “буен каміно” привітання між паломниками. “Ultreia!” (“Давайте вийдемо за межі”) та “Et suseia!” (“І далі в гору!”). Маршрут на Коста-де-Морте насправді поза межами.
Традиція ходити на берег, щоб побачити як океан щодня поглинає сонце, сягає ще язичницьких часів. Уздовж узбережжя було безліч магічних місць, де неолітічні жерці створювали культ поклоніння сонцю, що зберігся в кельтській культурі. Згодом ці місця були перетворені на церкви та каплички. За стародавньою традицію, проведемо сонце на мисі Мушіа.
Сантьяго / SCQ
73 км, +1100м
Продовжуємо Шлях по Коста-де-Морте до мису Фістерре. Це дуже приємний етап, який перетинає гори паралельно узбережжю. Евкаліптові ліси, пасовища з натиканими на них рудими коровами, невеличкий туман від океану, через який розвіднюються “оррео” – традиційні галісійські сарайчики на курячих ніжках. Все це надихає на містичний настрій.
По обіді дістаємося “краю землі”, як прозвали мис Фістерре в старовину. Середньовічні пілігріми тут спалювали свій зношений в дорозі одяг, а зараз багато знаків просять сучасних пілігрімів цього не робити заради екології. Отримуємо окремий сертифікат про проходження “Шляху Коста-да-Морте”, написаний галісійською мовою.
Відпочиваємо на пляжі, насолоджуємося морепродуктами та відмінним іспанським вином. Ми заслужили!
32 км, +1000 м
Зранку на приватному бусіку з причепом дістаємось Сантьяго-де-Компостела, де здаємо велосипеди в прокат та звідки їдемо додому.
Перед від’їздом варто прогулятися місцевими крамничками, Сантьяго пропонує безліч сувенірів, в тому числі небанальних. Наприклад, одним з таких може бути міндальний торт Сантьяго.
На останок можна заглянути на площу перед Собором та ще раз порадіти за всіх, хто дістався Мети!
2 години
Сантьяго / SCQ
Чому Веловуйки?
ДізнатисьFAQ
Старт маршруту в місті Порту, тут є аеропорт.
Фініш в місті Сантьяго-де-Компостела, тут також є аеропорт або можна повернутися до Порто на автобусі (2,5 години).
Ми допомагаємо підібрати квитки.
Ми розміщуємось в готелях зі всіма зручностями. Це ретельно підібране розміщення, що дозволяє отримати найбільше комфорту та відпочинку після велодня.
Харчування в кафе та ресторанах. Інода можемо влаштовувати пікніки або “посиденьки вдома”, купивши продукти в супермаркеті.
Велопрокат доставляє велосипеди в Порто та віддаємо ми їх в Сантьяго-де-Компостела. Є звичайні гірські велосипеди та електричні. На кожному велосипеді встановлений багажник та велосумка, адже свої речі ми перевозимо з собою.
В цьому турі ми возимо речі з собою, це обумовлено високою ціною на транспортування та додатковим стимулом відчути Шлях.
Маю питання
Вас також може зацікавити
Показати більшеДякуємо!
Дякуємо за ваш запит. Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Хочу повторити
Ви можете проголосувати за повторне проведення туру. Зазначте ваші контактні дані, щоб ми зв'язалися з вами, коли він з'явиться у календарі
Ви вже проголосували!
Ви вже проголосували за повторне проведення цього туру. Ми звʼяжемось з Вами, коли він зʼявиться у Календарі